Phu Quoc - rajska wyspa

Wietnam to kraj, który bywa mylnie kojarzony z miejscem wiecznej wojny. Wojna już dawno się skończyła, a sam Wietnam otworzył na turystów. Jest to jeden z najpiękniejszych krajów do zwiedzenia. Cieszy piękna okolica, bardzo ciekawe zabytki oraz ludzie - są niezwykle uprzejmi oraz mili. Co możemy zobaczyć we Wietnamie? Przede wszystkim radosnych ludzi, którzy nie przypominają tych Wietnamczyków, których ludzie kojarzą z filmów. Bardzo chętnie i z pasją opowiadają o swoim kraju, który od kilku lat bardzo dynamicznie się rozwija.

Plaże

Phu Qouc to wietnamskie wybrzeże, które powinno się stać obowiązkowym miejscem do zwiedzania. Turyści mogą dotrzeć na tą wyspę w 30 minut. Co na niej spotkamy? Przede wszystkim ogromne ilości niewielkich domków letniskowych, przepiękną plażę oraz łańcuchy palm kokosowych. Na Phu Qouc zapoznamy się z tropikalnym, lecz bardzo przyjemnym klimatem. Okolica jest bardzo spokojna i choć wyspa jest duża, to nie panuje na niej chaos. Przechadzając się po barach i knajpach turyści będą zaskoczeni cenami. Wbrew pozorom wakacje we Wietnamie są bardzo tanie. Drinki kupimy już za jednego dolara, a pełnowartościowy obiad składający się ze świeżych produktów (jak owoce morza) wyniesie nas pięć dolarów. Tropikalny klimat nie daje się we znaki turystom. Do pogody ciało człowieka szybko się przyzwyczaja. Temperatura jest wysoka, a opady deszcze umiarkowane lub niewielkie.

Phu Qouc nazywana jest rajską wyspą nie bez powodu. Przypomina wybrzeża Miami i coraz więcej producentów filmowych wybiera tą wyspę do kręcenia filmów. Nie tylko kosztuje ich to mniej, ale za mniejsze pieniądze otrzymują dużo lepszy "towar". Phu Qouc jest miejscem zadbanym. Zarówno turyści jak też rodowici mieszkańcy Wietnamu dbają o czystość bo wiedzą, że świadczy ona o człowieku. Decydując się na kilkudniowy pobyt w Phu Qouc możemy zamieszkać w Bungalow, który podobnie jak plaża jest bardzo zadbane.

Pobyt w Wietnamie oznacza wycieczkę na Phu Qouc. Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w tym kraju. Czysta woda, ogromna plaża i błogie uczucie spokoju - Ci, którzy kiedykolwiek odwiedzili to miejsce zapewniają, że jeszcze tam wrócą!

Kategorie: Wietnam,