Wietnam - piękne plaże i wielokulturowość

Wietnam to tropikalny kraj, który wyróżnia się wielokulturowością oraz pięknym krajobrazem. Przez wiele lat był w stanie wojny z innymi państwami, jednak w chwili obecnej to bardzo ciekawe miejsce do spędzania wakacji. Zwiedzanie tego kraju warto rozpocząć od Sajgonu. Jest to niezwykle ekscytujące miasto, gdzie turyści dowiedzą się bardzo wiele o historii kraju. Warto udać się do Muzeum Wojny, gdzie przez moment odczuwa się antyamerykańską propagandę. Nie trzeba się obawiać o podejście rodem z koreańskiego reżimu, gdyż Wietnamczycy potrafią opowiadać o swoich wrogach z należytym szacunkiem. Sajgon jest miastem, gdzie tętni życie. Ruch na ulicach jest powolny, a mieszkańcy do transportu najczęściej używają skuterów. Turyści mogą wynająć skuter dla siebie, jednak nie będzie to konieczne, bo mnóstwo ciekawych miejsc znajduje się tuż obok siebie.

Plaże

Jeśli chcemy obejrzeć krajobrazy, które widzieliśmy na amerykańskich filmach typu Rambo, to powinniśmy udać się nad zatokę Ha Long. Podróż łodzią z lat pięćdziesiątych istotnie cofa nas do tych czasów. Wapienne formacje wystające znad tafli wody robią niesamowite wrażenie. Zatoka została wpisana na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Klimat nad zatoką jest specyficzny, bo czuć wilgoć połączoną z dosyć wysoką temperaturą. Sam klimat podkreśla to niezwykłe miejsce.

Po powrocie z zatoki każdy turysta powinien udać się na plażę wyspy Phu Qouc, która nazywana jest też rajską wyspą. Najbardziej niezwykły jest klimat panujący w tym miejscu i nagromadzenie domków letniskowych. Wzdłuż plaży rozciąga się szereg palm kokosowych, a krystalicznie czysta woda w połączeniu z szumem dają turystom uczucie maksymalnego odprężenia. Przy plaży znajdują się bary oraz knajpy, a samo jedzenie czy drinki nie kosztuje majątku.

Warte uwagi są także pola ryżowe w miejscowości Sapa. Rozciągają się tak daleko, że człowiek nie jest w stanie określić dokładnej wielkości pól. Wietnam znany jest z produkcji wielu odmian ryżu i warto go spróbować będąc w Sapa. Okolice są górzyste i dzięki temu klimat oraz widok są tak niesamowite. Pobyt we Wietnamie to poznawanie obcej kultury i odpoczynek na rajskiej plaży. Czego chcieć więcej?

Kategorie: Wietnam,