Wietnam - podstawowe dane

Wietnam ze stolicą w Hanoi to prawie 90 milionowy kraj, który do niedawna był zamknięty dla turystów. W czasach obecnych bardzo wiele biur podróży wręcz przekonuje swoich klientów, że zamiast lecieć do Grecji lepiej wybrać Wietnam. I słusznie, ponieważ jest to bardzo otwarty kraj na nowe twarze i niezwykle ciepły dla turystów. Wietnam nie jest tym, co widzimy na filmach z serii Rambo. To jeden z najładniejszych krajów na świecie, gdzie liczba atrakcji sprawia, że kilkudniowy pobyt może się okazać najlepszymi wakacjami w życiu.

Wietnam

Warto zacząć od klimatu. Jako, że Wietnam jest dosyć sporym krajem, to występuje w nim kilka stref klimatycznych. Będziemy mieli do czynienia z porami suchymi oraz deszczowymi. W niektórych częściach kraju panuje wysoka wilgotność, zaś w najbardziej interesujących turystów miejscach (plaże i wyspy) jest sucho i ciepło. Największym miastem Wietnamu jest Ho Chi Minh, które dawniej nazywało się Sajgon. W Sajgonie panuje bardzo duży ruch, a turyści mogą się cieszyć z nagromadzenia tanich hoteli, hosteli i knajp. Pobyt w Sajgonie to przede wszystkim zwiedzanie Muzeów oraz domów kultury. Miasto stale się rozwija, a dzięki otwarciu granic dla turystów być może za niedługo będzie jednym z najprężniej rozwijających się miast w Azji.

 

Kraj słynie z pięknych wysp, których nazewnictwo często jest potoczne. Dla przykładu Phu Qouc nazywana jest rajską wyspą z kilku powodów. Tropikalny klimat panujący na wyspie pozwala poczuć się jak na wybrzeżach Miami, zaś piękne palmy kokosowe tylko pobudzają wyobraźnię. Wietnam to również ogromne pola ryżowe. Najpiękniejszy widok sprawi wyjazd do So Pa, gdzie z poziomu górzystego terenu doskonale widać piękne, malownicze pola ryżowe.

 

Wietnam jest ciekawy z powodu kulturowego. W wielu niewielkich miejscowościach możemy spotkać rodziny o odmiennej kulturze, niż na przykład w Sajgonie. Należy pamiętać, że kraj w okresie wojny ze Stanami Zjednoczonymi był inny, niż obecnie. W wielu mniej rozwiniętych regionach ludzie zamykali się dla innych. Dzięki temu w kraju występuje wielokulturowość, jednak w dobrym tego słowa znaczeniu. Wietnamczycy są ludźmi bardzo uprzejmymi i chętnymi do opowiadania o swojej kulturze i historii. Na zakończenie warto dodać fakt, że Wietnam to obecnie jeden z chętniej odwiedzanych krajów azjatyckich. Dzięki pięknym miastom i odpowiedniemu podejściu do turystów stanie się w niedługim czasie najchętniej odwiedzanym krajem w Azji. 

Kategorie: Wietnam,