Zwiedzamy południe Tajlandii

Tajlandia już od dłuższego czasu jest szalenie atrakcyjnym zakątkiem świata pod względem turystycznym. Turyści przybywają tłumnie najczęściej na południe tegoż malowniczego kraju. To właśnie bowiem tam znajdują się najbardziej popularne kurorty, położone w otoczeniu piaszczystych plaż oraz tropikalnych wysp, które oczywiście można zwiedzać. Warto  regionowi temu przyjrzeć się rzeczywiście z bliska i sprawdzić, co ma do zaoferowania, a zaoferować może dużo!

Za jedno z piękniejszych miejsc na świecie uznawana jest prowincja Krabi znajdująca się nad bardzo ciepłym nad Morzem Andamańskim. Woda tutaj może osiągać temperaturę nawet do 30 stopni C! Z kolei prowincja Surat Thani jest miejscem, w którym na turystów czeka niezliczona ilość atrakcji turystycznych. Południe Tajlandii jest bardzo mocno zróżnicowane, dlatego też absolutnie każdy znajdzie tam coś właśnie dla siebie i spędzi czas tak, jak najbardziej lubi!

 

 

Gdzie warto się wybrać?

 

Planując urlop w Tajlandii z dużą dozą prawdopodobieństwa trafimy najpierw na lotnisko w mieście o nazwie Phuket. Nie jest to zakątek szczególnie fascynujący, dlatego też większość turystów od razu wyrusza dalej. I tak, jedną z ciekawszych propozycji jest miejscowość Ao Nang. Z Phuket można dostać się tam po około dwóch godzinach wycieczki promem lub też po nieco dłuższej wycieczce autobusem.

Jest to zakątek wyjątkowo ceniony przez turystów, dlatego też należy liczyć się z dość dużym ruchem turystycznym.
Punktem obowiązkowym jest przepiękna plaża. Później zaś warto wybrać się do centrum Ao Nang, aby miło spędzić wieczór w jednej z bardzo wielu knajpek. W ogóle warto zatrzymać się tam na kilka dni, bowiem Ao Nang jest świetną bazą wypadową do fantastycznych atrakcji. Jakich?

Przebywając w Ao Nang warto zaplanować wycieczkę na Półwysep Railay. Tam też znajduje się plaża o nazwie Phra Nang, której znakiem rozpoznawczym są niezwykłe formacje skalne, które bujnie porośnięte są tropikalnymi roślinami.

Miłośnicy wspinaczek, czy nurkowania będą wyjątkowo zadowoleni, ponieważ południowa część Tajlandii słynie z tego, że znajdują się tam najlepsze miejsca przeznaczone właśnie do tak aktywnego spędzania czasu. Z Ao Nang można  wybrać się również na malowniczy kompleks wysp Phi Phi. Na największej z wysp znajduje się punkt widokowy  o wysokości 186 m n.p.m. Z miejsca tego można obserwować bajeczne krajobrazy. Ciekawostką jest to, że właśnie w tym miejscu kręcony był film „Niebiańska plaża”.

 

 

Co jeszcze warto zobaczyć?

 

Wycieczka po południowej części Tajlandii koniecznie powinna obejmować odwiedzenie rezerwatu Khao Sok. W okolicy tegoż miejsca znajduje się doskonale przygotowana baza turystyczna. W samym rezerwacie można zobaczyć nie tylko niecodzienne okazy flory i fauny, ale również na przykład pływać na dętce w rzece, wybrać się na wycieczkę kajakami, bądź też poszaleć w parku linowym w dżungli. Poza tym, zamiast noclegu w hotelu można zdecydować się na spędzenie nocy w drewnianym domu na jeziorze.

Najbardziej urokliwą zatoką w Tajlandii to Phang Nga. To tam znajdują się małe wysepki znane z filmów z Jamsem Bondem. Godnym odwiedzenia miejscem jest także Ko Lanta, wyspa znana głównie miłośnikom nurkowania. Tam  obowiązkowo trzeba zwiedzić jaskinie Khao Mai Kaew. Można w nich obejrzeć przepiękne stalagmity oraz stalaktyty. Ze względu na to, iż jaskinie są naprawdę spore, zaleca się wynajęcie przewodnika. Południowa Tajlandia oferuje bardzo wiele urokliwych zakątków, których na próżno szukać gdziekolwiek indziej.

Kategorie: Tajlandia,