Co zwiedzać na północy Tajlandii?

Północna część Tajlandii jest wyjątkowo interesującym zakątkiem tego malowniczego kraju. Z racji tego, że Tajlandia jest bardzo zróżnicowana zarówno pod względem kulturowym, jak i geograficznym, o ile tylko jest taka możliwość, warto zajrzeć w każdy region, aby móc osobiście przekonać się, czym się on charakteryzuje. Jak zwiedzać północ kraju, gdzie zacząć?

Chiang Mai

 

Zwiedzanie północnej części kraju warto rozpocząć od Chiang Mai. Miasto to nie bez powodu każdego roku przyciąga aż 5 milionów turystów! Uważane jest ono za jedno z bardziej atrakcyjnych miast na całym świecie. Praktycznie przez cały rok można  cieszyć się tu świetną pogodą, w mieście i okolicy zlokalizowane są liczne okazałe buddyjskie świątynie. Absolutnie obowiązkowe jest odwiedzenie świątyni Wat Phrathat Doi Suthep, która znajduje się około 15 km od miasta. Świątynia została wzniesiona na górze Doi Suthep.  Stamtąd też można podziwiać wspaniałe widoki na okolicę. Warto wiedzieć, iż świątynia ta znajduje się na terenie Parku Narodowego Doi Suthep-Pui.

W Chiang Mai dobrze będą czuć się wielbiciele kulinariów, ponieważ można tam skorzystać z licznych obiektów gastronomicznych (zarówno restauracje jak i uliczne knajpki), a do tego pobrać lekcje w szkołach gotowania! Tradycyjnym daniem w tym regionie jest khao soi, czyli makaron z mięsem i warzywami. Zachwyceni będą również miłośnicy nocnych zakupów. Dlaczego? Otóż, dlatego, że w mieście, w godzinach od 17.00 do 23.00 odbywa się nocny bazar.

 

 

Co jeszcze czeka na turystów na północy Tajlandii?

 

W Chiang Mai, jak i w pobliskich miasteczkach można skorzystać z takich rozrywek jak na przykład sporty walki. Do licznych szkół muay thai można wybrać się  na naukę jednodniową, a nawet miesięczną. Inną ciekawą propozycją jest nauka tradycyjnego tajskiego masażu. Zadowolone będą osoby, które preferują turystykę jak najbardziej aktywną. Jazda na wypożyczonych rowerach po malowniczej okolicy, rafting czy wyprawy łodzią.

Znana jest także miejscowość Pai, gdyż jest to idealne miejsce do trekkingu. Górzyste tereny w otoczeniu przepięknych jaskiń i wodospadów świetnie nadają się do pieszych wędrówek. Wędrówkę taką można urządzić sobie samodzielnie lub też skorzystać z oferty różnych agencji turystycznych. Warto udać się do miasteczka Chiang Rai. Jest to kolejne miasteczko, w którym znajduje się sporo świątyń. Na dużą uwagę zasługuje między innymi Biała Świątynia, która jednak nie pochodzi z dawnych czasów, bo wybudowana została całkiem niedawno temu. Chiang Rai to również doskonała baza wypadowa do Birmy, do której można podążyć „mostem przyjaźni”.

Następnie, nie można zapomnieć o odwiedzeniu Lampang, miejscowości, w której znajduje się Narodowy Instytut Słoni. Największym wodospadem w regionie jest wodospad Wang Kaeo. Przy okazji zwiedzamy Park Narodowy Chae Son. Kilkudniową wycieczkę po północy kraju można zakończyć na przykład w Sukhothai, by zwiedzić malownicze ruiny. Miasto to uznawane jest za pierwszą stolicę tajskiego państwa. Ruiny są warte uwagi, zwłaszcza, że wpisane zostały one na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Kategorie: Tajlandia,